Bir Bebek Bakıcısını İşe Almadan Önce İncelemek İçin İpuçları

Prepping a Babysitter to Watch Your Child With T1D - JDRF

The girl iki eşin de çalışma zorunluluğu arttıkça evde çocuklara bakmak da giderek zorlaşıyor. Hal böyle olunca da bebek bakıcısına ihtiyaç doğuyor. Bebek bakıcısı, ebeveynleri uzaktayken çocuklara bakan kişidir. Küçük çocuğunuz için doğru bebek bakıcısını seçmek biraz zordur. Ancak belirli kriterleri takip ederek bebeğinizin ihtiyaçlarına uygun olanı kiralayabilirsiniz çocuk bakıcısı arayanlar . Bu kriterler basit gibi görünse de çocuklarınızın güvenliğini ve konforunu sağlamak açısından oldukça önemlidir. Bebek bakıcısı hakkında bilinmesi gerekenler Bebek bakıcıları genellikle 13 yaş ve üzeridir. Enerjik, şefkatli ve etrafındaki şeylere keskin bir şekilde odaklanabilen uyanık bir kişi uygun olacaktır. Ayrıca adayın çocukların bakım sorumluluğunu üstlenebilmesi için yeterli deneyime sahip olması gerekir.

Bebek bakıcısı okula gidecek yaştaysa okul saatleri içinde çocuklarınızla ilgilenmesi zor olabilir. Bu gibi durumlarda yaşlı bir vatandaşı işe almayı düşünmelisiniz. Yaşlıların çoğu kendi çocuklarını yetiştirmiş olduğundan, yaşlılar genellikle çocuklara bakmak için gerekli beceri ve deneyime sahiptir. Çocuğunuzun bebek bakıcısı olacak kişi, CPR ve ilk yardım konusunda mesleki eğitim almış olmalıdır. Bu sertifikaya sahip olmak, bakıcının bebek bakımı sırasında faydalı olabilecek özel becerilere sahip olduğu anlamına gelir. Ayrıca bebek bakıcısı, acil bir ihtiyacın ortaya çıkması durumunda çocuğunuza ilk yardım sağlayabilecektir.

Başvuru sahibinin mesleki eğitimin yanı sıra araba kullanma, yemek pişirme ve özel ders verme gibi becerilere de sahip olması gerekir. Bazen çocuğun ebeveynleri uzaktayken bu tür faaliyetleri gerçekleştirmek için bebek bakıcısına ihtiyaç duyulabileceğinden bunlar önemlidir. Bu beceriler onaylanmalı ve eski işverenlerle tartışılmalıdır.

Bakıcı siz evde olmadığınızda yerinizi almaya hazır olmalıdır. Çoğu zaman ebeveynler geçimlerini sağlamak için birden fazla işte çalışmak zorunda kalırlar. Bu durumda bebek bakıcınızın ihtiyacınız olduğu anda yanınızda olması çok önemlidir. Tutacağınız bebek bakıcısının sağlıklı alışkanlıklara sahip olması gerekir. Çocukların yanında sigara içmemeli, içki içmemeli ve yasa dışı madde bağımlısı olmamalıdır. Çünkü bunlardan herhangi biri onun görevini yapmasına engel olacak ve bu da bebeğiniz için tehlikeli olabilir.

İşe alma maliyeti, bakıcıyı işe almayı seçtiğiniz sürece bağlıdır. Bebek bakıcıları için kayıtlı bir işe yerleştirme ajansına giderseniz, gerekli görüşmeyi ve referansları kontrol etmek ve sabıka geçmişi kontrollerini hazırlamak gibi diğer formaliteleri onlar yürüttüğü için işe alma maliyeti biraz daha yüksek olabilir. The girl zaman kayıtlı bir yerleştirme ajansına gitmeniz tavsiye edilir.

Bakıcıyı işe alırken bu önemli iş için doğru kişiyi seçtiğinizden emin olun. Bakıcının verdiği referansların geçerliliğini kontrol etmeniz sizin için önemlidir. Bu önemlidir, çünkü bakıcıyı işe almadan önce dimensions bakıcı hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı verir. Referansları röportajdaki gözlemlerinizle karşılaştırırsanız başvuru sahibinin uygunluğuna karar verebilirsiniz. Ayrıca, adayın görüşmede başarılı olabileceği ancak referansları kontrol ettikten sonra bakıcının iş için uygun olmadığını fark edebileceğiniz bir durumla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, referansları kontrol etmek dimensions gönül rahatlığı verecek ve çocuklarınıza bakmaya uygun birini seçtiğinizden emin olmanızı sağlayacaktır. Kayıtlı ve saygın dadı yönlendirme kurumları bu açıdan çok iyidir, bu nedenle onların yardımını almak the girl zaman daha iyidir.

Bakıcının geçmişini kontrol etmek çok önemlidir. Bu, bakıcıya karşı sürmekte olan herhangi bir ceza davasının, herhangi bir kazaya karışıp karışmadığının ve daha sonra yasal kovuşturmaya compared to. karışıp karışmadığının kontrol edilmesini içerir. Bakıcıyı bu tür konular hakkında sorgularken kendinizi garip hissetmeyin veya tereddüt etmeyin. Odak noktası çocuğunuzun güvenliği ve ihtiyaçları olmalıdır.

Bakıcıyı işe almak için yönlendirme acentelerini tercih etmek akıllıca bir seçenektir. Bu acentelerin birlikte çalışacakları uygun bir bakıcı havuzu olacaktır. Ancak birini seçerken iletişime geçtiğiniz ajansın saygın olmasına dikkat edin. İhtiyaçlarınız doğrultusunda, bu kurumlar başvuru sahibinin kişisel uygunluğunu kontrol eder ve bir bakıcı işe almak için gerekli olan görüşmeleri ve diğer gerekli prosedürleri yürütür. Referans geçerliliğini kontrol ederler ve gerekli sabıka geçmişi kontrollerini yaparlar.

Adayları seçtikten sonra child onayınızı vereceksiniz. Böylece, küçüklerinizin bakımı için kolaylıkla bir tane alabilirsiniz. Bu nedenle, bir bebek bakıcısını işe almadan önce incelemek, sıkı çalışma programı ve bu tür personeli işe almanın getirdiği zorluklar göz önüne alındığında, göz korkutucu bir iştir. Evinizde çalışan bir bebek bakıcısıyla ilgili geçmiş deneyiminiz yoksa saygın bir referans ajansına gitmeniz dimensions yardımcı olacaktır.

Leave a Comment